Gruodžio 20 dieną Akmenės kultūros namuose įvyko Akmenės rajono meno mokyklos Akmenės skyriaus koncertas „Šventinė odisėja“. Koncerto scenarijus sukosi apie Senovės Graikiją. Idėja surengti tokios tematikos koncertą kilo mokytojai Daivai Palionienei. Ji su savo mokine Brigita Volskyte ir vedė „Šventinę odisėją“. Koncerto dalyviai – mokiniai ir mokytojai – buvo pasipuošę graikiško stiliaus rūbais. Koncertas prasidėjo įspūdingu graikišku šokiu.
Europos muzikos istorijos lopšys – senovės graikų civilizacija. Antikos pasaulyje muzika buvo svarbi kilmingų žmonių išsilavinimo dalis. Kariai Senovės Graikijoje buvo mokomi ne tik kovos meno, bet ir poezijos bei muzikos. Graikų muzikos teorija, ypač apie garsų aukštį, tapo Vakarų muzikos teorijos pamatu.


O gruodžio 20-ąją Akmenėje koncertavo jaunoji kanklininkė Judrė Kondrotaitė, sesės pianistės Meda ir Ieva Danusevičiūtės, pianistė Urtė Novogreckaitė. Išilginėmis fleitomis grojo Augustė Jašmontaitė su Irmantu Kondrotu, taip pat Sofija Balnytė, lamzdeliu grojo Mantas Grigaliūnas. Dainavo Karilė Jakaitė, Hubertas Trimailovas. Koncerte pasirodė visi Akmenės skyriaus muzikiniai kolektyvai – choras „Linksmučiai“, jaunių choras „Ta-ta-to“, „Išdykę smuikininkai“, birbynininkų, akordeonistų, smuikininkų ansambliai, estradinė grupė. Solistus ir kolektyvus koncertui paruošė mokytojai Žydrūnė Kazlauskaitė, Daiva Palionienė, Jelena Pakatilytė, Silva Dumskienė, Algis Gulbinas, Sigitas Krasauskas, Stanislovas Altukavičius. Mokiniams akompanavo koncertmeisteriai Jelena Pakatilytė, Sigitas Krasauskas ir Raimondas Dievinas.


Pasibaigus koncertui sveikinimo žodžius visiems susirinkusiems tarė Akmenės rajono meno mokyklos direktorė Irina Mikulevič. Dėkojame Akmenės kultūros namų kolektyvui už galimybę surengti šį didįjį kalėdinį koncertą jų scenoje, o fotografui Tomui Trimailovui – už koncerto nuotraukas.