Jaunimo iniciatyvinė grupė „Meno arka“ ir šią gegužę liko ištikima puoselėjamai tradicijai – kūrybiškiausių šeimų sambūrio koncertui.
Muzikinė dovana netruko nė valandos, o šilumos ir šviesos atvėsusio pavasario gegužės 17 – osios vakare Naujosios Akmenės kultūros rūmuose buvo pilnos plojimų saujos. Scenoje vienos šeimos, giminaičiai, keitė kitas. Pasiklausyti muzikavimo, „Dainorėlių“ grupės dainavimo, ar dar nė vaikščioti nepradėjusių Akmenės ir Naujosios Akmenės „Zyzliukų“ grupės mažylių, aprengtų bitutėmis, šokio galėjo kiekvienas, radęs laiko trupinėlį, ir turėdamas noro bent tiek, kad pravertų Kultūros rūmų salės duris. Ir tokių buvo nemažai. Nors daugumai scenoje tą vakarą „Meno arkos“ jaunimo iniciatyvinės grupės ir rajono meno mokyklos mokytojų sukviestų atlikėjų, žiūrovų gausa buvo ne pats svarbiausias įvykis – dauguma jų debiutavo scenoje. Pirmiausia reikėjo įveikti jaudulį.
Kur daugiau, jei ne šeimų koncerte, būtų galima išvysti vienu fortepijonu, aštuoniomis rankomis skambinančias seses ir pusseseres Eglę, Agne, Enriką ir Erlingą Grigorevičiūtes, vaikiškai paprastą, tačiau šypseną žadinantį kūrinį grojančias dvi sesutes Medą ir Ievą Danūsevičiūtes. Fortepijono klavišais vienu metu bėgiojo Rugilės Spudulytės ir jos mamos Vaidos pirštai. Trimito ir smuiko garsais „kalbėjo“ sesės Albina ir Arina. Ir puikiai skambantis močiutės Irinos ir anūkės Darijos duetas fortepijonui ir smuikui bei Vakario Karenausko ir mamos Indrės muzikavimas.
Buvo ir dainų. Siurprizu tėveliui, artėjančios Tėvo dienos proga, įvardintas mamos Jolitos ir dukrų Solitos bei Matėjos daina. Dainavo ir pusseserės Viltė Aleksandravičiūtė ir Luka Tomkutė. O stebuklingas mamos Živilės, sūnaus Bernardo ir dukros Vytautės trio sukėlė ovacijų.

Nuotraukos: K. Rohachova
Teksto autorius R. Žimantas