Akmenės rajono meno mokyklos Naujosios Akmenės skyriuje sausio 12 dieną surengta atvira pamoka „Mes prisimename, kodėl esame laisvi“. Pamoka buvo skirta Laisvės gynėjų dienai – Sausio 13-ajai – atminti. Pamoką gražiai vedė Meno mokyklos direktorė Irina Mikulevič. Pamokoje dalyvavo viešnios – Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto atstovės, Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos bibliotekininkės. Susirinko mokiniai, tėveliai, mokytojai – Meno mokyklos bendruomenės nariai.

Laisvės gynėjų dienai skirtą pamoką įvairiomis muzikinėmis spalvomis papuošė jaunosios kanklininkės – Aistė Jasaitė, Kamilė Kristinaitė ir Iveta Kaminskaitė. Kamilė ir Iveta ruošiasi nacionaliniam Balio Dvariono konkursui. Jos atliko sudėtingą konkurso programą. Kanklininkes moko kanklių mokytoja ekspertė Loreta Rimkuvienė, joms akompanavo koncertmeisterė Yevheniia Popudrenko.

Išsamų pranešimą apie 1991 metų sausio įvykius parengė ir pamokos dalyviams pristatė Viešosios bibliotekos Vaikų erdvės bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė. Bibliotekininkė Kristina Urniežienė demonstravo skaidres apie tragiškuosius sausio įvykius.

Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto klausytoja Bronislava Puleikytė papasakojo savo atsiminimus, su kokia nuotaika važiavo į Vilnių saugoti strateginių vietų. Ji, anų dienų liudininkė, sakė, kad Sąjūdžio suorganizuotas autobusas Vilnių pasiekė sausio 11 dieną, o į Akmenės rajoną grįžo sausio 12-ąją. Žavėjo ir jaudino tuomet žmonių begalinis vieningumas. Ponia Bronislava dalyvavo ir Sausio 13-osios aukų laidotuvėse. Ji į atvirą pamoką buvo atsinešusi nuotraukų, kurias visi susirinkusieji apžiūrėjo.

Atvirai pamokai „Mes prisimename, kodėl esame laisvi“ baigiantis, Meno mokyklos direktorė Irina Mikulevič nuoširdžiai padėkojo atvykusioms viešnioms Aurelijai Gerulskienei ir Bronislavai Puleikytei, o kanklių mokytoja Loreta Rimkuvienė – savo darbščiosioms mokinėms. Pamoka buvo iš širdies į širdį. Pabuvoję joje jautėsi dvasiškai pakylėti. Pamoką nuotraukose įamžino fotografas Jonas Vapsva. Nuoširdus jam ačiū.