Gegužės 15-17 d. Vilniuje vyko XXIV nacionalinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkursas, suvienijęs virš 150 dalyvių iš visos Lietuvos.  Šis konkursas yra vienintelis Lietuvos nacionalinis konkursas, pripažintas Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY). Tai įpareigoja vertinimo komisijas laikytis EMCY kokybės standartų. Styginių saviraiškos ugdymo kategorijos konkurso žiuri: pirmininkė Aistė Dvarionaitė (Anglija), komisijos nariai Inga Gylytė, Aistė Bružaitė, Tomas Savickas.

Konkursas vyko dviem turais – regioninėse perklausose atrinkti jaunieji muzikantai pasirodė finaliniame konkurso etape Vilniuje, Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Kiekvienas  dalyvis konkursui ruošė nustatytos trukmės programą ir privalomą kompozitoriaus Balio Dvariono kūrinį pasirinktinai. Jaunieji konkurso dalyviai muzikavo smuikais, altais, violončelėmis, kanklėmis.

Akmenės rajono meno mokyklai atstovavo kanklių klasės mokinė Kamilė Kristinaitė (mokytoja Loreta Rimkuvienė), koncertmeisterė Yevheniia Popudrenko.

Kamilė koncertinėmis kanklėmis puikiai atliko 15 minučių trukmės repertuarą – I. Spalinskaitės-Kurienės Variacijas airių polkos tema (transkripcija kanklėms), Johann Sebastian Bach „Gerai Temperuotas Klavyras“, Preliudą nr. 1 C-dur, BWV 846 (aranžuotė kanklėms L. Rimkuvienės),  Alfonso Mikulskio poemą kanklėms „Girios idilija – Lietuvos giružė“, II. Minuet III. Scherzo, B. Dvariono „Naujieji metai“ iš ciklo „Žiemos eskizai“ (aranžuotė kanklėms L. Rimkuvienės) – ir pelnė XXIV nacionalinio Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir stygininkų konkurso saviraiškos ugdymo kategorijos laureato diplomą.

Didžiuojamės Kamilės muzikavimu  ir sveikiname su puikiu įvertinimu!